Systemika. A čo to vlastne znamená?

30.04.2020 — Karol Kleinmann

„Ty si začal predávať Hi-Fi veže, alebo prečo systemik.sk ?“ Tak znela jedna z reakcií môjho dobrého kamaráta keď, som mu preposlal link na môj blog. A ja som instatne pochopil, že treba viac písať o tom, v čom je tento prístup jedinečný a prečo som sa rozhodol študovať práve tento smer.

Už po prvých minútach spoznáš, že kladiem iný typ otázok. Smerujem ich skôr do budúcnosti, orientujem sa na riešenia, než na príčiny problémov. Uvedomujem si, že aj keď vymenovať všetky ťažkosti je veľmi lákavé, a veľakrát aj poskytnú úľavu, teória hovorí, že problém a riešenie sa nachádzajú na úplne iných miestach (a používajú inú slovnú zásobu).

Nedávam rady, nie som expert na tvoj život.. ale som expert na metódy, ktoré prinesú riešenia. Tvoje vlastné, také, ktoré ti budú fungovať, ktoré su „tailor made“ pre teba. A keď nesadnú na prvý raz, tak ich prešijeme, aby sadli lepšie. Alebo ušijeme úplne nové. Rozhodne ťa však nebudem tlačiť do saka, ktoré som ušil klientovi pred tebou.

A do tretice – podporujem presvedčenie, že to, ako žijeme, je do veľkej miery otázkou nášho pohľadu na život. Prší nám cez víkend? To je ale smola, celé dva dni zabité. No systemik si povie – skvelé, aspoň si konečne užijem vikend pod dekou s dobrou knižkou a so svojimi blízkymi.

Samozrejme, je toho oveľa, OVEĽA viac, čerpam zo systemiky už celé roky a stále objavujem niečo nové. Nie je to liek na všetko, no malý návod na život s veľkou hĺbkousa vždy hodí. A ja sa rád o neho podelím najlepšie, ako budem vedieť.

Chceš začať s osobným
rozvojom?

Úvodná konzultácia zdarma.

Používaním tohto webu súhlasíte s využívaním súborov cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Ich používanie môžete odmietnuť nastavením svojho internetového prehliadača.